Konsolidacje dla Lekarzy - MedikFinance
+48 691 895 408 info@medikfinance.pl
konsolidacja dla lekarzy
Kiedy lekarz powinien zacząć zastanawiać się nad konsolidacją kredytów?

Konsolidacja kretytów dla lekarzy

Kiedy lekarz powinien zacząć zastanawiać się nad konsolidacją kredytów?

W momencie kiedy czuje, że ilość zobowiązań wymyka mu się spod kontroli, kiedy myśl o spłacie kolejnych rat swoich kredytów przysłania możliwości i chęci cieszenia się każdym kolejnym dniem, kiedy ciężko zapamiętać daty płatności kolejnych kredytów.

Co można osiągnąć dzięki konsolidacji kredytów?

Przede wszystkim zmniejszyć swoje miesięczne płatności rat, połączyć kilka rat, a miewałem przypadki nawet kilkunastu rat w jedną. Często zdarza się, że bierzemy kredyty pod wpływem chwili, trafia się okazja zakupu nowego sprzętu w korzystnej cenie, nie zastanawiamy się nad okresem nowego zobowiązania. W pewnym momencie dochodzimy do wniosku iż nasze miesięczne obciążenia kredytowe stają się coraz cięższe i wtedy warto zastanowić się nad konsolidacją zobowiązań.

Jakie kredyty bezwzględnie powinniśmy zamienić na tańsze?

Często spotykam się z poglądem klientów, że im krótszy okres kredytowania wezmę, tym mniej oddam Bankowi i tak będzie najlepiej. Generalnie trudno się z tym nie zgodzić, aczkolwiek ja zawsze staram się doradzać Klientom mocne przemyślenie jeżeli chodzi o okres spłaty. Wracając do sedna pytania, bezwzględnie powinniśmy skonsolidować kredyty, których raty najbardziej nam ciążą, a z reguły są to wysokie raty kredytów, które wzięte zostały na krótki okres bo wydawało się nam, że tak wyjdzie korzystniej. Zasadne jest również przeliczenie ile kosztują nas rocznie posiadane limity w rachunku oraz limity na kartach kredytowych, gdzie bardzo często nasze miesięczne spłaty nie spącają kapitału a jedynie odsetki.

O ile możne zmniejszyć wysokość swojej raty?

Tutaj nie ma zasady, jakiegoś matematycznego wzoru o ile spadną moje miesięczne raty, natomiast bardzo często możemy zmniejszyć swoje zobowiązania o połowę, ostatnio Klient, który płacił miesięcznie ponad 15 000 za swoje kredyty, po uporządkowaniu i konsolidacji 5 kredytów w 1 w tym momencie płaci 8 000 i to bez specjalnego wydłużania okresu spłaty. W tym momencie wypadałoby wspomnieć o innych korzyściach płynących z konsolidacji zobowiązań. Spłacając przedterminowo kredyt, możemy uzyskać zwrot niewykorzystanej składki ubezpieczeniowej kredytu(nierzadko są to wartości rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych) oraz zwrot prowizji, która zapłaciliśmy za przyznanie kredytu.

W jaki sposób przeprowadza się konsolidację kredytu?

Konsolidacja zazwyczaj odbywa się na 2 sposoby. 1 kiedy Bank w którym zaciągamy nowy kredyt przelewa na rachunki konsolidowanych kredytów środki na ich spłatę, 2. kiedy dostajemy z Banku środki i kwestia spłaty kredytów należy wtedy do nas. Ja ze swojej strony zawsze pomagam Klientowi czy mamy do czynienia z 1 czy 2 przypadkiem, aby taka konsolidacja została przeprowadzona w sposób prawidłowy oraz dopilnowywuję tego aby wszystkie środki, które się Klientowi należą z tytułu wcześniejszej spłaty do niego trafiły.

Czy konsolidować kredyty z zabezpieczeniem hipotecznym czy bez zabezpieczenia?

Jak już wcześniej wspominałem konsolidować powinniśmy kredyty, które są dla nas za drogie, których rata jest za wysoka, ciężko tutaj uogólniać czy konsolidować kredyty zabezpieczone czy nie zabezpieczone, ponieważ każdy kredyt jest indywidualną sprawą.

Jak weryfikowane są dochody lekarza który konsoliduje swoje zobowiązania?

Lekarze, jako grupa zaufania publicznego w zasadzie mogą otrzymać kredy konsolidacyjny na podstawie oświadczenia o przychodzie i dochodzie za ostatnie 3 miesiące. Pod uwagę brany jest też zawsze staż wykonywania zawodu oraz historia kredytowa. Zdarza się, iż niektóre Banki proszą o dokumentację finansową, aczkolwiek i tak zawsze ta dokumentacja jest w najbardziej możliwie uproszczonej formie.

Jak się można z wami skontaktować?

Najlepiej poprzez stronę www.medikfinance.pl, nasz profil na facebooku oraz bezpośredni kontakt telefoniczny.

1 KOMENTARZ

kredyty dla lekarzy

Robert Radom

14 Maja 2018 11:13

Wszystko rozumię tylko co zrobić jeżeli potrzebujemy dofinansowania na wyskoką kwotę a nie mamy wystarczjącego wkłądu własnego? Jak uzyskać finansowanie skoro w moim banku powiedziano mi, ze nie posiadam zdolności kredytowej?
kredyty dla lekarzy

MedikFinance

15 Maja 2018 12:25

W większosci przypadków istnieje możliwosć uzyskania finansowania w oparciu o oświadczenie. Mamy w ofercie pożyczki bez okazywania dochodów dla branży medycznej.

DODAJ KOMENTARZ

Copyright © 2018 MedikFinance - All Rights Reserved