Czym się zajmujemy? - MedikFinance
+48 535 830 800 info@medikfinance.pl
kredyty dla lekarzy
Medikfinance - o nas

Medikfinance - o nas


Co Pan robi na co dzień Panie Piotrze?

Zajmuję się szeroko pojętym doradztwem kredytowym, moją specjalizacją jest pomoc w znalezieniu korzystnego finansowania dla lekarzy. Oferuję szeroki wachlarz możliwości od kredytów hipotecznych poprzez kredyty firmowe po leasingi.

Lekarz nieźle zarabia po co lekarzowi dodatkowe pieniądze z kredytu?

Bardzo często lekarze rozwijają swoją działalność poprzez inwestowanie w sprzęt, różne nowinki specjalistyczne, ich branża cały czas idzie naprzód a ja pomagam im za nią nadążyć. Weźmy prosty przykład, z życia wzięty. Lekarz prowadzi działalność w wynajmowanym gabinecie, co miesiąc płaci określoną kwotę za wynajem, nagle trafia się okazja zakupu wynajmowanego gabinetu w korzystnej cenie. Rata jest podobnej wysokości co płacona co miesiąc opłata, a po kilku latach gabinet przechodzi na własność. Ponadto biorąc kredyt firmowy, rata odsetkowa, prowizja za udzielenie oraz składka ubezpieczeniowa może stać się kosztem prowadzenia działalności.

Na jakie cele lekarz może przeznaczyć dodatkowych środki?

Tak naprawdę nikt nie wymaga przedstawienia na co środki z kredytu zostały przeznaczone, można więc śmiało stwierdzić że cel finansowania jest dowolny. Tak jak wspominałem w głównej mierze jest to inwestycja w sprzęt, nowy gabinet, nowy samochód, jak również konsolidacja już posiadanych zobowiązań.

Czy tylko banki finansują lekarzy?

Od jakiegoś czasu, tj od momentu kiedy KNF zaostrzył warunki stawiane wolnym zawodom powstało kilka funduszy pożyczkowych specjalizujących się w finansowaniu lekarzy jako grupy zawodowej. Jako ciekawostkę mogę dodać, iż fundusze te w znaczącej większości zakładane są przez ludzi pracujących wcześniej w Bankach, znających się na specyfice branży lekarskiej, cały czas ulepszając formuły produktów dla medyków.

Czy banki i fundusze pożyczkowe chętnie udzielają kredytów lekarzom?

Lekarze jako zawód zaufania publicznego są bardzo cenionym Klientem dla Banków oraz funduszy pożyczkowych. Kilka lat temu pracując w jednym z Banków miałem dostęp do danych na temat spłacalności kredytów różnych grup zawodowych, zdecydowany prym wiedli w niej właśnie lekarze, których PWZ ocenione było na 1,19%. Tendencja na rynku się nie zmieniła, dlatego tak wiele firm związanych z finansami zabiega o klientów z tej grupy zawodowej.

Jakie warunki musi spełnić lekarz aby dostać finansowania w banku a kiedy musi skorzystać z pożyczki pozabankowej?

Jeśli chodzi o Banki, musi posiadać odpowiedni staż w zawodzie, dobrą historię kredytową oraz odpowiednie dla danego Banku wyniki finansowe. Pożyczki pozabankowe są idealne dla osób z trochę gorszą historią kredytową, dużą ilością zobowiązań i co bardzo istotne udzielone są bardzo często na oświadczenie o dochodzie. Ogólnie też nie da się podzielić w łatwy sposób jakie warunki lekarz musi spełnić w Banku, a jakie w pożyczce pozabankowej, ponieważ każda instytucja ma swoje oddzielne procedury.

Czy lekarz który jest przedstawicielem wolnego zawodu może liczyć na lepsze warunki kredytu?

Jak najbardziej, tak jak wspominałem branża lekarska jest bardzo cenionym Klientem dla instytucji finansowych, stąd też jak najbardziej może liczyć na preferencyjne warunki kredytu oraz przede wszystkim na brak formalności przy jego załatwieniu. A z doświadczenia wiem, że lekarze z powodu nadmiaru ciężkiej pracy i obowiązków nie mają po prostu czasu na załatwianie całej masy dokumentów.

Na jaką kwotę kredytu może liczyć lekarz bez zabezpieczenia?

Tutaj możliwości są bardzo duże, z reguły kwota udzielanych kredytów to 300 000-400 000, natomiast moją największą transakcją była kwota 1 250 000,00 bez zabezpieczenia.

Jak szybko można spełnić wszystkie formalności?

Lekarz który się do nas zgłasza w przeciągu 15 minut otrzymuje wstępną decyzję kredytową, cała transakcję jesteśmy w stanie sfinalizować w 24 godziny.

Jak weryfikowane są dochody w przypadku wolnych zawodów?

Tak jak wspominałem w dużej mierze możemy bazować na oświadczeniu o przychodach i dochodach za ostatnie 3 miesiące, zdarzają się sytuacje kiedy Bank prosi o pełną dokumentację finansową.

Jak lekarz zainteresowany kredytem może się z wami skontaktować?

Najlepiej poprzez stronę www.medikfinance.pl, nasz profil na facebooku oraz bezpośredni kontakt telefoniczny.

2 KOMENTARZE

pożyczki dla lekarzy

Anna Kaleta

14 Czerwiec 2018 11:13

Korzystałam, polecam Was znajomym. Dziękuję za pomoc.
pożyczki dla lekarzy

MedikFinance

14 Czerwca 2018 12:25

Bardzo nam miło :) Polecamy się na przyszłość

DODAJ KOMENTARZ

Copyright © 2018 MedikFinance - All Rights Reserved